Aile ve Çift Terapisti, Klinik Psikolog
İlknur Yılmaz

Boğaziçi Üniversitesi’nin “Psikoloji” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” olmak üzere (çift anadal programı), iki bölümünden 1998 yılında onur derecesiyle mezun oldum. Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimimi yine Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım.

Uzmanlık tezi olarak “Türk infertil kadın hastalarda depresyon ve kaygının belirleyicileri: Sosyal destek, cinsiyet rolü eğilimi, infertilite nedeni ve öz-saygı” başlıklı çalışmayı yaptım.

Üniversite eğitimim boyunca, çeşitli terapi merkezlerine bağlı olarak gönüllü psikolojik danışmanlık ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi-Nevroz servislerinde staj yaptım.

1999-2003 tarihleri arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki HAYAT (Hasta ve Aileleri Yardımlaşma Araştırma Terapi) Ünitesi’nde şizofreni hastaları ile çalıştım. Yine bu süreçte, çeşitli terapi merkezlerinde psikoterapist olarak danışanlarıma yardımcı oldum.

2002-2004 yılları arasında PANDOST’ta (Panik Atak Dostları Derneği) psikolog/psikoterapist olarak görev aldım.

2004-2006 yılları arasında, Alman Hastanesi’nde çift ve evlilik terapisi, infertilite (kısırlık) ve kadın ruh sağlığı alanlarında çalıştım.

2005 yılında Amerika’daki Boston Domar Center’da  “Zihin-Beden terapisi ve Mindfulness” eğitimini tamamladım. Hem düşünsel, hem de bedensel rahatlama yöntemlerini bireysel ve çift terapilerimde danışanlarımla paylaşmaya devam ediyorum.

2006-2008 yılları arasında V.K.V. Amerikan Hastanesi’nde çift ve evlilik terapisi, infertilite (kısırlık) ve kadın ruh sağlığı alanlarında çalıştım.

2008-2009 yılları arasında, Yaşasın Hayat Kliniği’nde ağırlıklı olarak obezite/kilo yönetiminin psikolojik yönü üzerine çalıştım.

2009 yılında, kendi psikolojik danışmanlık ofisimi, Dönüşüm Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni, Ataköy’de kurdum.

2008-2012 yılları arasında, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nin (CETAD) düzenlediği cinsel terapi eğitimini tamamladım ve “cinsel işlev bozukluklarının tedavisi”ni çalışma alanlarıma dahil ettim. Vajinismus, erken boşalma, sertleşme bozukluğu gibi sorun alanlarıyla on yılı aşkın bir süredir çalışıyorum.

2013 yılında Aydın Üniversitesi’nde, Aile Danışmanlığı eğitimi kapsamında, “Cinsel Kavram” ve “Cinsel İstismar” başlıklı dersler verdim.

2016- 2021 yılları arasında psikiyatrist Doğan Şahin eğitmenliğinde, üç modülden oluşan Psikodinamik Psikoterapi eğitimimi tamamladım. Borderline kişilik bozukluğu, bağımlı kişilik bozukluğu, narsistik kişilik bozukluğu, obsesif kişilik bozukluğu gibi kişilik örüntülerinin terapisini yürütmeye devam ediyorum.

Yirmi yılı aşkın bir süredir, bireysel terapi, çift/evlilik terapisi, ve cinsel terapi alanlarında çalışan bir psikoterapist olarak, Moda Psikiyatri Merkezi’nde ağırlıklı olarak çift/evlilik terapisi ve cinsel terapi alanlarında danışanlarımı görmekteyim.


  “Şimdi”’nin gücüne inanıyorum ve yaşamımızın her noktasında gelişim ve dönüşümün mümkün olabileceğine inanıyorum.

Aile ve Çift Terapisti, Klinik Psikolog İlknur Yılmaz
Randevu Talep Et
Daha Fazla Bilgi
Birlikte
Başarabiliriz
© 2022 Uzm. Dr. Elvan Çiçekçi. All Right Reserved.